Ксенія Лиськевич (ksen6ka) wrote,
Ксенія Лиськевич
ksen6ka

Як Ксю перестала каву пити

Я почала пити каву в 14. Відвертим кавоманом стала на зламі 18-19. Зараз мені 29 і я на шляху до того, щоб перестати вживати каву.
Я була певна, що такого не трапиться ніколи. Не дарма мудрість каже нам - не зарікайся.
Все почалося з книги Джерело молодості тибетських лам. В кінці йшлося про те, що ми не вміємо правильно вживати та використовувати ту енергію, яку дають нам тонізуючі напої. І мені дуже закарбувалося в пам'яті, що кава з молоком і чай з молоком - це отрута. Почитайте в Інтернеті, якщо вам цікаво. Так я почала пити лише еспресо. Чистий, без цукру, з склянкою води. Але піди і знайди ще той еспресо, щоб він без доданків був смачний. Після кількох розчарувань я почала пити каву не щодня, а кілька разів на тиждень. А потім і взагалі лише раз на тиждень.
Ранкова пранаяма, йога і медитація допомагають мені прокинутися і дають ту енергію, яку раніше визволяла кава.
Я не пила каву вже тижнів три, а може й більше, як кілька днів тому відчула сильну сонливість посеред дня. І замість того, щоб зробити кілька дихальних вправ, вирішила випити кави.
Цей еспресо змусив мене прожити спектр дуже яскравих відчуттів.
Я заварюю каву, чую запах, рефлекторно починаю ще більше хотіти її випити.
Перший ковток - все не так погано, як мені запам'яталося з останнього разу, навіть смачно.
Другий ковток - що за лайно я п'ю?!
Решта кави майже залпом і на останніх ковтках чітке розуміння - дарма я це все.
А далі суцільний жах. Серце вискакує через горло, печія, легкий розлад шлунку, гіперпідвищений тонус і неможливість сконцентруватися на чомусь одному. Було таке враження, що мене отруїли. Хоча насправді отруїла себе я сама. І на закуску ввечері я не могла заснути близько години.
Проаналізувавши це все, я дійшла висновку, що раніше з організмом відбувалося те саме після кави, але я сприймала це як норму, навіть як задоволення.
Попереду Львів, де раніше я без кави просто не виживала. Побачимо як піде.
І на останок, "випити кави" сприймається нами більше як ритуал. І часто самої кави не хочеться. І шкодування чи розчарування, коли я перестала її вживати так часто, як раніше, пов'язані з ностальгічними спогадами, а не з бажанням випити каву.
І тепер питання - а ви для чого п'єте каву? І чи слухаєте по-справжньому своє тіло?
Tags: lifestyle
Subscribe

Posts from This Journal “lifestyle” Tag

 • We are what we eat

  Це трапилося якось дуже легко й органічно. До цього думки про будь-які обмеження в їжі мене лякали до чортиків. А тут стався марафон і от я зожник 🤷…

 • Все своє з собою або рай і пекло тут і зараз

  Кожен з нас носить із собою свій рай або пекло, куди б не пішов. І останнім часом я дуже стараюся носити лише рай. Ви помічали закономірність, що…

 • (no subject)

  Коли дозволяєш собі жити, щодня довкола трапляються чарівні речі, події та люди. Страх стає безсилим, бо в тебе є антидот. Я так довго його шукала, а…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments